Recepti v angleščini

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 12. jul 2006 18:35 | ogledi: 8.077 | odgovori: 14

Imaam novo knjigo z vegetarijanskimi recepi...toda v angleščini. Mi lahko kdo pojasni kaj pomeni : "rolled oats" Jaz sem si to predstavljala kot ovseni kosmiči toga tisto je "oats flakes" ? V slovarju nisem našla.

In še: kaj je to vegetarijanski sir Cheddar? Se to sploh dobi pri nas?

Pa še zadnje: kateri tofu se dobi pri nas in kateri je najboljši?

Prosim za pomoč.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. jul 2006 18:44

rolled oats: http://en.wikipedia.org/wiki/Rolled_oats kot kaže navadni ovseni kosmiči za vegi Cheddar prvič slišim morda je to kao Tahini sir, če se dobi pri nas ne vem, morda v kakem Leclercu ali bio trgovinah p, m

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. jul 2006 19:09

Ja Wikipedia...sem res prava , da se nisem tega spomnila...hvala. Ostane še vegi sir in tofu...

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jul 2006 10:36

"Rolled oats" so definitivno navadni ovseni kosmici. "Vegetarian cheddar" se pri nas 100% ne dobi, se navadnega je zelo tezko dobiti, oziroma sploh ne vem, ce sem ga ze kdaj videla. Klasicni cheddar drugace izvira iz vasi Cheddar v Angliji in je zasciteni sir (priblizno tako kot nas cvicek) izjemno mocnega okusa in precej kremaste strukture. Tudi ko je ze zelo zrel (strong Cheddar), ga je tezko rezati, saj se kar drobi med prsti. Meni osebno najbolj ugaja medium varianta. Glede tega, kaj vegetarjanska razlicica je, pa tole- sirilo, ki se uporablja za izdelavo sirov je navadno zivalskega izvora, detajlov najbolje da ne napisem. Pri vegetarijanskih sirih pa se za sirjenje uporabljajo drugi mikroorganizmi. fresh

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. jul 2006 11:06

Tako je, rolled oats so ovseni kosmiči! Vegetarianski cheddar sploh obstaja?Prvič slišim, pa živim v tujini!Meni ne ugaja niti oni praviv vseh variantah...no, okusi so različni.... Tofu se dela izključno iz soje, zato je dober prav vsak, samo pripraviš ga na različne načine. http://www.tus.si/index.php?NivoId=405 lp Nena Nena-morje

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

9. dec 2006 9:57

Tudi v Avstraliji imamo recepte z "Vegetarian cheddar", vendar nisem mogel dobiti nobene informacije, da bi ga kje lahko kupil. Zanimivo! Dragan

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. dec 2006 13:05

fresh ima prav ( razen tistega o mikroorganizmih ), cheddar se pri nas ( skoraj ) zagotovo ne dobi, jaz sem ga velikokrat iskal v Le Clercu ( bom se mogel enkrat naučot kako se prav piše ), jaz imam omenjeno trgovino za najbolj založeno s siri. Dictionary of food ( Charles Sinclair ): vegetarian chesse: chesse made with a curdling agent not derived from animals. ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2006 15:32

hehe, fora pa taka: sir, ki je narejen iz mleka, ampak s sirilom, ki ni živalskega izvora! Pa saj je že mleko živalskega izvora! Bučkoti! No, saj štekam, ampak mi je vseeno hecno. Namesto tega vegi sira lahko daš katerikoli navaden sir, ki ga dobiš pri nas. Namest cheddarja dam navadno gavdo ali jošta ali kaj podobnega. Glede na to, da sem ga probala (res ne vege variante, ampak navadnega:), ti povem, da bo z gavdo še boljše. Saj ni slab, ampak naši siri so boljši... tak da ežoj, se ne sekiraj, nič ne zamujaš:) rolled oats so isto kot oat flakes, torej ovseni kosmiči. tofu dobiš ga v vsakem supermarketu, so pa različnih konsistenc in različno izrazitih okusov... Kateri je boljši, je odvisno torej tudi od namena. Za sladico bi verjetno rajši takega z manj izrazitim okusom in čim bolj svilenkasto, torej gladko strukturo, za ocvret paniranega, recimo,bi si pa želela malo tršega, da ga je lažje "handlat" po rokah in mogoče z malo močnejšim okusom, saj bo sicer vse skup imelo okus samo po olju... Za v juho je bil meni bolj všeč tisti, ki je v debelejšem blokcu, za znamke sem "lebava", tak da nimam pojma... Res pa je, da nisva največja ljubitelja tofuja... Ga kdaj kam uturim, ker vem, da je zdrav, ampak rajši tako, da se ga ne opazi preveč... A sem ti sploh kaj pomagala? Veri

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

10. dec 2006 16:09

Veri, ogromna razlika je med sirilom živalskega izvora in vegetarianskimi!!!! Kako delajo vegetarianske ne vem, vem pa kakšno je sirilo živalskega izvora.... Ne bom tega razlagala, ker je preveč grozno za ljubitelje živali...... Ti samo namignem, da ubijejo kar nekaj komaj rojenih teličkov zato, da bi mi jedli sir.... Ko so meni v eni sirarni prvič razložili izvor sirila, sem se teden dni jokala.... Nena Nena-morje

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2006 16:51

Hm, nena, ko sem jaz delala sir, sem ga sesirila z limoninim sokom... Bolj vege skoraj ne gre... Vem pa da sirilo dobivajo iz želodcev mladih živali. Ampak mislim, da večino sirila naredijo zdaj kar umetno (sintetično), ali pa se mogoče motim? Sicer je tudi lešnik zarodek, če tako pogledamo, mali, pripravljen na življenje - in ga prav z veseljem pohrustamo... Mislim, da bi morali jest meso 1x na 14 dni, toliko kot bi ga dobili v naravi in to ne četrt kile na osebo ampak 10 dag... Otroci mogoče malo več... Čisto vegetarianstvo ima pa tudi lahko svoje posledice, sploh pri nekaterih ljudeh. Jaz vem, da postanem slabokrvna in padam skup, če ne pojem toliko mesa, pa lahko jem špinačo, repo, peso, karkoli, nič nima toliko železa in v tako dostopni obliki... če pa bi vsi jedli meso samo 1x na 14 dni, mislim, da bi bili pogoji mesne indusrije lahko precej lepši. Meni se zdi glavno, kako te živali živijo do takrat, ko jih ubijejo... Če imajo lepo življenje, je recimo fer, če pa natlačijo boge kure, da se še premikat ne morejo, je pa druga... Zato pa kupujem samo jajca pašne reje:) Za srečne kure, si mislim, hehe:) Veri

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

8. apr 2007 15:48

Malo sem brskala po forumih....Zanimivo, koliko stvari se človek nauči takole, mimogrede :) Eno vprašanje imam za Veri: ali se kje v Ljubljani dobijo jajca pašne reje? Vsepovsod so samo tista od baterijske reje... in ker sem že videla, v kakšnih razmerah morajo živeti uboge putke, mi je vsakič hudo, ko preberem to na škatli. Nekajkrat sem imela priložnost poizkusiti pristna domača jajca -kakšna razlika!!- vendar jih je težko dobiti, zato bi prosila za nasvet! Hvala v naprej! Maji

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti